הגיעה העת שהקהילה הגאה תקבל את הזכויות המגיעות לה.

בעשורים האחרונים מתחולל בארץ ובעולם מהפך חברתי ותודעתי ביחס לציבור הלהט"בי.

המהפך הזה מתקיים בזכות לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים, ביסקסואליים, שיחד עם סטרייטים וסטרייטיות – מאסו באפליה, באלימות ובבורות – ובחרו להיאבק כדי שיכירו בנו כפי שאנחנו.

מיגור האפליה כלפי חברות וחברי הקהילה הגאה הוא צעד מחויב המציאות לא רק בגלל התמיכה הרחבה בדעת הקהל הישראלית, ולא רק מפני שזה ממילא הכיוון שאליו צועד העולם. מיגור האפליה מתחייב בעיקר משום שזהו הדבר הנכון והצודק מוסרית עבור כל מי שמאמינ.ה בקדושת האדם ובערך השוויון בין בני האדם.

מסמך זה הוא תוצר עבודה משותפת של קואליציית ארגוני הקהילה הגאה, המונה 16 ארגונים המייצגים את הקשת הלהט"בית ופועלים בזירות מגוונות לרווחת הציבור הלהט"בי. מטרת המסמך להציג לראשונה בפני נבחרי ומשרתי הציבור מפת דרכים מפורטת לזכויות להט"ב בכל תחומי החיים. האפליה הממוסדת נגד להט"ב קיימת בזירות רבות – בחקיקה, בתקנות, בתקציבים, בהחלטות מיניסטריאליות ובמדיניות מפורשת או סמויה הנגזרת מנהלים ופרקטיקות שלטוניות. מסמך זה ממפה את הזירות הללו, ומציב מולן פתרונות קונקרטיים שאימוצם יביא את מדינת ישראל לעידן חדש של פתיחות, קבלה ושוויון.

אנו פונות ופונים לחברות וחברי הכנסת, לשרי הממשלה, ולפקידות ופקידים בעמדות מפתח, בדרישה פשוטה: בבקשה אל תעסקו בקהילה הגאה "מעל הראש" של חברות וחברי הקהילה הגאה. הנחנו כאן בפניכם.ן מענים פוטנציאליים לצרכי מאות אלפי אזרחים ואזרחיות להט"ביות, ואנו מזמינים ומזמינות אתכם.ן לעבוד ביחד איתנו, בשותפות, על מנת להפוך זאת מחזון – למציאות. הכוח לעשות זאת נמצא בידיים שלכם.ן.

להורדת המסמך