ימי רביעי | 9 מפגשים | 18:00-20:30

מהו MBCT?
תכנית טיפולית המתקיימת במסגרת קבוצתית, וייחודה בשילוב של פרספקטיבות מזרחיות ותרגול מדיטציה (mindfulness) יחד עם פסיכולוגיה מערבית ויישומים מעשיים שלה (בעיקר CBT).
מחקרים מדעיים מצאו כי טיפול בשיטת MBCT הוריד באופן מובהק את תכיפות הישנותו של הדיכאון אצל א.נשים הסובלים מדיכאון חוזר.
התכנית כוללת 9 מפגשים שבועיים בני שעתיים וחצי, ותרגול בבית בין מפגש למפגש.

מהו הרציונל הטיפולי של  MBCT?
תרגול ה- mindfulness מסייע לנו להכיר את תבניות התודעה והחשיבה שלנו מתוך עמדה של סקרנות וקבלה. אנו לומדים.ות לראות את המחשבות שלנו, ולתת להן לחלוף מבלי להזדהות איתן. היכולת לזהות ירידות במצב הרוח כשהן עדיין בראשיתן, מבלי להזדהות איתן, מאפשרת לבלום דפוסי חשיבה והתנהגות אוטומטיים העלולים להוביל להתפתחות אפיזודה דיכאונית של ממש. המיומנות המרכזית הנלמדת היא של הבאת תשומת הלב למתרחש ברגע זה, בלי שיפוטיות. מיומנות זו מאפשרת לנו להקטין את הביקורת העצמית, ואת העיסוק הכפייתי והמדכא בעבר ובעתיד. כל אלו מאפשרים לנו לשנות את מערכת היחסים שלנו עם הדיכאון, ואף להרחיב את יכולת ההתמודדות עם פניו השונים.

מי מתאים לתכנית?
התכנית מתאימה לא.נשים המתמודדים.ות עם דיכאון נשנה (recurrent depression) אולם אינם מצויים כרגע במצב של דיכאון אקוטי. ההשתתפות בקבוצה מחייבת נוכחות בכל המפגשים הטיפוליים ותרגול יומיומי בהתאם לתכנית. אין צורך בניסיון קודם במדיטציה או בטיפול קוגניטיבי. רצוי כי תהיה פתיחות להכיר גישות טיפוליות חדשות, וכן נכונות לתרגול יומיומי בבית.
המתעניינים.ות יוזמנו לפגישת הכרות ראשונית עם מנחי הקבוצה, שבה יוכלו לשמוע יותר פרטים ולבדוק יחד את מידת ההתאמה לתכנית.

עלות ההשתתפות: 1350 ש"ח (150 ש"ח למפגש).

המפגשים יתקיימו במתחם המרכז הגאה בפארק שרונה.

הרשמה: