ימי שלישי | 18:00-20:15 | 15 מפגשים | 200 שח למחזור

קבוצת כולנה נפתחת בפרויקט לולה!

כולנו חזקות.
כולנו חכמות.
כולנו יודעות.

קצת פרטים על כולנה: קבוצה חברתית-טיפולית לנשים טרנסיות.
מטרות הקבוצה הינה חיזוק הסיפור המיטיבי של העצמי שלנו, ולהיות בשלום עם אותם רגעים שאולי אנו קשות עם עצמנו, או באלו בהם העולם קשה כלפינו.
במשך היום-יום לחלקנו (אנו יכולות להעיד על עצמנו) ישנו הרגל לתת לקול ה'רע' להישמע בחוזקה, לפעמים זה מהחברה ישירות אלינו, לפעמים זה מגיע מאתנו, ולפעמים זה השילוב בין השניים. הקול הזה, ברגע שמתאפשר לו נהיה חזק יותר ויותר, וכמעט ולא מותיר מקום לקול ה'טוב' לספר לנו, על החוסן שבנו.
בעקבות ההרגל הזה, בקבוצה נאפשר לקול ה'טוב' להישמע, בווליום יותר גבוה, להחזיק אותו, להעביר אותו מאחת לשנייה, ולתת לו יותר מקום בחיינו.

הקבוצה תיהיה מרחב מאפשר ובטוח – ליצור מעגל בו ניתן להעלות נושאים המטרידים או משפיעים על המשתתפות בחייהן. בפגישות נעודד עצירה והתבוננות של המשתתפות באירועי חיים בהן הרגישו בושה, ובחירת דרך התבוננות אחרת על כך, דרך שיח על מגדר והשפעותיו בחברה ובחיי המשתתפות. נדבר על הובלת שינוי על-ידי העצמה של המשתתפות אחת כלפי השנייה, ודרך כך לחזק את התחושה הזו גם מחוץ לקבוצה.

משך הסדנה הינו חמישה עשר מפגשים. כל מה שנבקש מכן הוא למלא את הטופס שנמצא ממש כאן על מנת לקיים שיחה מקדימה ותיאום צפיות לפני.

קצת פרטים על המנחות:
נועה שוורץ: עובדת סוציאלית B.A מטעם אוניברסיטת תל-אביב. בעלת הכשרות רלוונטיות בתחומי מגדר, ושדות עבודה משתנים בטיפול ועבודה עם נשים. עובדת בגישה של עבודה סוציאלית פמיניסטית ביקורתית רגישת מגדר.
נטע גלנץ: בוגרת תוכנית המנטורינג, אישה טרנסית אקטיביסטית, ופמיניסטית. בעלת תואר ראשון באוניברסיטת תל-אביב ומורה בתיכון.

קצת פרטים על פרויקט לולה שבו אנו מתקיימות: העצמה נשית טרנסית במרכז הגאה, הפרויקט מסייע לנשים בקהילה הטרנסית להתמודד עם קשיים חברתיים ואישים שונים מול גורמים טיפוליים, ממשלתיים או בכל מקום שצריכות. הפרויקט גם מפעיל ניידת המסירת אחת לשבוע במוקדי זנות שונים במטרה לאתר גורמי סיכון ולספק סיוע במידת הצורך.

אנחנו גם מציעים ליווי אישי וקבוע עם מנטורית, חיבור ושת”פ עם ארגונים שונים במקרים של סיוע משפטי, כלכלי ועוד.

המחזור נמצא בעיצומו, ההרשמה היא למחזור הבא: