הנכם מוזמנים ומוזמנות לכנס הבריאות הגאה התשיעי שיתקיים השנה בספריית בית אריאלה

 

כנס הבריאות הגאה התשיעי יוצא לדרך! 

בשנה האחרונה חילחלה תנועת MeToo גם לקהילה הגאה. עד עתה הדלק במנועים שלה היה העיסוק בדמויות עם פרופיל ציבורי גבוה, וכעת דרוש דלק חדש, אחר. כדי להפוך את המרחבים הקהילתיים לבטוחים יותר עבור כולנו, יש להתחיל בתהליך של שינוי בתוך הקהילה כולה. ארגוני הקהילה צריכים להתגייס לתהליכי בדיקה ותיקון: המרכז הגאה, האגודה למען הלהט"ב, ארגון הנוער הגאה איגי וכל הארגונים הנוספים – כולם צריכים להירתם.

בפאנל הפותח של הכנס נעסוק בשאלה כיצד מביאים רוח של בדיקה ושינוי לקהילה שלנו. בפאנל ישתתפו עמרי פיינשטיין, מייסד מיזם "תורנו" לחשיפת הטרדות מיניות בקהילה הגאה, ד"ר איתי חרל״פ, ראש מסלול טלוויזיה במכללה האקדמית ספיר, רעות גיא, מנהלת תחום חברה ורווחה בקרן שוסטרמן, תמרה הראל, אחראית מניעת הטרדות מיניות בליין המסיבות "פאג", עומר אלעד, עובד סוציאלי בארגון "מעברים" לקהילה הטרנסג'נדרית, ואיתי שטרן, עיתונאי ״הארץ״. תנחה אותו ד"ר רותי גופן, המנהלת השותפה של "מרפאת כיכר הבימה", המרפאה הגאה של מכבי. בתחילת הפאנל תברך (מרחוק, בברכה מוקלטת) הגב' יעל שרר, ראשת הלובי למלחמה באלימות מינית שהדליקה משואה בטקס יום העצמאות האחרון.

אחרי הפאנל יערכו שלושה מושבים בתחומי בריאות להט"ב המיועדים לנשים, גברים וטרנס*.

בעשור האחרון תפס התחום של רפואת להט"ב מקום יותר ויותר מרכזי בסדר היום הציבורי בישראל. הזכות לקבלת שירותי בריאות היא חלק בלתי נפרד ממאבקה של הקהילה לשוויון. לשמחתנו, הממסד הרפואי, על זרועותיו השונות, החל להשקיע יותר משאבים בתחום: משרד הבריאות, קופות החולים, ההסתדרות הרפואית ובתי החולים – כולם התגייסו לפיתוח שירותי בריאות שוויוניים ומותאמים לקהילה. עוד עבודה רבה לפנינו, אך הרוח החדשה כבר כאן.

את כל ההרצאות בכנס השנה יעבירו במשותף רופא.ה ומטופל.ת ביחד – כי כל ביקור אצל הרופא.ה הוא מפגש בין שני אנשים, ולגבי כל נושא רפואי צריך לספר את הסיפור משני הצדדים.

האירוע יתקיים במעמד שר הבריאות, מר ניצן הורוביץ

 

לו"ז הכנס:

17:30- התכנסות

18:00- פתיחה וברכות

18:10- פאנל פתיחה: MeToo בקהילת הלהט"ב, לאן מתקדמים  מכאן?

19:20- הפסקה

19:30- שלושה מושבים מקבילים:

נשים: איך באים ילדים של לסביות וביסיות לעולם? ד״ר עדי רכס, גינקולוגית וגנטיקאית בכירה באיכילוב ומאיה קוסובר, אשת תקשורת בכאן 11 ואמא לשניים. הן יספרו על התהליך של מאיה להבאת ילד לעולם ביחד עם זוגתה, ובליווי של ד"ר רכס. על הדרך הן יסבירו את שלבי התהליך, הפרוצדורות הרפואיות ועוד.

גברים: שיחה על פרפ. ד״ר גל וגנר קולסקו, יו״ר החברה לרפואת להט״ב ומנהל מרפאת גן מאיר ישוחח עם לירון וסרמן בן יהודה, שלפעמים לוקח פרפ. איך נוטלים את הטיפול?מה הדילמות? וכל מה שצריך לדעת על פרפ.

רפואת טרנסג׳נדרים – ד״ר איריס יעיש, מנהלת מערך בריאות טרנסגנדרים באיכילוב, תשוחח עם אחד ממטופליה בבית החולים. ביחד הם יסבירו את כל מה שצריך לדעת על תהליך ההתאמה המגדרית.

21:00 -סיום

 

 

להרשמה:

לפניות בנושא נגישות ניתן לפנות במייל alina@lgbtqcenter.org.il

 

 

مؤتمر الصحة الفخورة

ندعوكم وندعوكن لمؤتمر الصحة الفخورة التاسع!

برنامج المؤتمر:

17:30 – استقبال

18:00 – افتتاح المؤتمر

18:10 – هيئة افتتاحية- me 2 في مجتمع الميم عين، الى اين نتقدم؟ من هنا؟

19:20 – استراحة

19:30 – ثلاث جلسات:

نساء: كيف يولد اطفال المثليات ومزودجي الميول الجنسية؟ دكتور عدي ريخيس، ,طبيبة نساء ووراثة كبيرة في ايخيلوف، مايا كوسبور، اعلامية في قناة كان 11 وام لطفلين. سيتكلمن عن سيرورة مايا وشريكتها لانجاب اطفال. بمرافقة دكتور ريخسيس، ستقدمان شرح وافٍ عن مراحل السيرورة، الاجراءات الطبية والمزيد.

رجال: حديث عن بريب (PrEP). دكتور جال فينجر كولسكو، رئيس مجلس جمعية الطب الفخور (החברה לרפואת להט״ב)، ومدير عيادة جان مئير، وليرون فيسرمان بن يهودا، الذي بدوره يستعمل بريب (PrEP) احيانا. كيفية استعمال الدواء؟ ما هي المعضلات حول بريب، وكل ما تحتاجون معرفته عن بريب

طب العابرين/ات جنسيًا- دكتور ايريس يعيش، مديرة وحدة صحة العابرين والعابرات في مستشفى ايخيلوف، بالاضفة الى احد المتعالجين سيتكلمان عن سيرورة العبور والتصحيح الجندري.

21:00 – نهاية المؤتمر