ידידיה ויטל (שהוא גם שחקן, גם כותב, גם הומו, גם אבא, ובעיקר סקרן וידידותי מטבעו) מתיישב מידי שבוע לשיחה כנה וזורמת, מתחשבת ומעוררת מחשבה, מצחיקה, בלתי רשמית, ובעיקר עתירת סקרנות, עם ידידים וידידות, ותיקים וחדשות, מהקהילה הלהטב"קית.

ידידיה ידבר עם נשים ואנשים מיוחדות ומרתקים מהקהילה הלהטב"קית, יפתח יחד את תת-ההכרה כמו מניפה, ונברר איך נהיו למי שנהיו, ולמה הם.ן עושים את מה שהן עושות.

השיחה היא לא ראיון "קלאסי" של צד שואל וצד נשאל. כל סיפור מחשבה או אמירה של מרואיינ.ת, תוליד סיפור או מחשבה של ידידיה – ובעצם כך השיח הופך אישי ומורכב. השיח הוא חופשי, אך נשען על תחקיר קודם, ועל פינות קבועות של משחקים פותחי תודעה.
הפרויקט הוא בשיתוף 102 FM (רדיו תל אביב), ובכל יום חמישי יצא פרק חדש ולנו נותר רק להאזין ולהנות.

>>לעמוד הפודקאסט

 

מה עושה את המניפה לפודקאסט להטב"ק?
עצם העובדה שאני (ידידיה) הוא אני, ושהאורחים והאורחות מזהים את עצמם כקווירים, או מזדהות עם החוויה הקווירית – פותחת מניפה של שיחות שמציגה באופן רחב, חי, ובלתי מאורגן – את המרחב הלהטב"קי.
בשנים האחרונות התפתחה הקהילה והגיעה לחוד החנית בתחומים שונים בחברה הישראלית: תרבות ובידור, ספורט, פוליטיקה, חיי לילה ועוד.
דרך שיח חברי מהנה, עמוק ואה-פורמלי, הפודקאסט יחקור את פוליטיקת הזהויות שמעצבת את הנוף העכשווי של קהילת הלהטב"ק.
הוא יביא סיפורים אינדיבידואליים על גיבוש זהות, אישיות, ועל השינויים התרבותיים הבלתי נגמרים סביב מגדר, מיניות, וזכויות אזרחיות. וכל זה עם המטרה העיקרית: לספר את סיפור הקהילה דרך עיניי הא.נשים שלה.

למה ב-במרכז הגאה של תל-אביב?
כי זה הבית של הקהילה! וזה הבית לתוכן איכותי בכל הנוגע לתרבות להטבק"ית קווירית.
כי המרכז הגאה של עיריית תל אביב-יפו, פועל יום יום כדי לקרב בין חלקי הפסיפס השונים המרכיבים את הקהילה, לפתוח את המניפה שהיא היא הקהילה הזו, ולשמש מגדלור לחברי וחברות הקהילה בכל חלקי הארץ.
ומרכז ששואף לשמש אבן שואבת לקהילה, ולהוות מרכז תוכן ער ומעמיק בנושאיה, צריך פודקאסט!
סופסוף יש מקום להצטרף כמאזינ.ה אל שיח שוטף, מורכב, אינסופי, ואישי – של נשים ואנשים מתוך הציבור הלהטבי. וזה קורה כאן. במרכז הגאה.

מי מתארח.ת בפודקאסט?
הידידות והידידים שלי. אלה שהן כבר, ואלה שאני רוצה שיהיו.
מניפה רחבה של פרסונות שיחד מייצרות תמונה של קהילה. באופן טבעי שחקנים ושחקניות רבים, אמנים ואמניות מוכרים, מוסיקאים ומוסיקאיות, כוכבי וכוכבות רשת וטלוויזיה, אבל גם דמויות מעולם חיי הלילה, האמנות הקונספטואלית, החינוך, האקטיביזם, הספורט, המגזר העסקי, הספרות והשירה. כל מי שמעניין.ת.

באיזה נושאים עוסק הפודקאסט? מה הפורמט?
למעשה הסיפורים והנושאים נגזרים מעצם החומרים שמביאים איתם אנשי השיח, והמפגש שלהם עם החומרים שמביא אני.
השיחה איננה ראיון "קלאסי" של צד שואל וצד נשאל. כל סיפור מחשבה או אמירה של מרואיינ.ת, תוליד סיפור או מחשבה שלי עצמי – ובעצם כך השיח הופך אישי ומורכב. השיח הוא חופשי, אך נשען על תחקיר קודם, ועל פינות קבועות של משחקים פותחי תודעה.

למה אני עושה את זה?
כי בגיל 38, כשכבר יש לי משפחה משלי, אחרי שנים של נראות ציבורית מחושבת (מדי) בתחום הלהט"בי, יש לי יצר עז לחקור במרחב גלוי את הקהילה, לשאול לגביה שאלות, למצוא את עצמי מול המגוון הצבעוני שהיא מציעה, ללמוד מכל אחת ואחד מהם. וגם ללמד.
אני מרגיש שיש לי שיח נינוח עם דור צעיר ממני, וגם עם הדורות שמעלי. מה שיאפשר שיח מורכב בכל מיני גוונים. ובעיקר? אני משתוקק כעת להשקיע בקהילה הקווירית וליצור איתה, באופן שלא הרשיתי לעצמי קודם לכן.
למי זה?
קודם כל, זה עבורנו. לסביות, הומואים, ביסקסואלים, טרנסים וטרנסיות, קווירים, פאנסקסואל, פוליסקסואל, נון-בינארי, וכל מה שבין לבין. זו הזדמנות שלנו ללמוד זו את זה דרך פרסונות, סיפורים ספציפיים. מיד אחר כך, זה לכל מי שמעוניינת ומעוניין לשמוע אותנו מבפנים. ובסוף, לכל מי שתרצה לשמוע בני ובנות אדם מעניינים בשיחות אישיות ומעניינות.
העובדה שהנושאים הלהטב"קים אינם משמשים ככותרת, אלא בני האדם עצמם הם העיקר, משאירה מרחב רב לכולם ולכולן לשים אוזן ולקבל משב רוח מרענן מהמניפה.

 

לעמוד הפודקאסט

 

בואו לעקוב אחרינו באינסטגרם