“אני רק רוצה להיות אני” מאת גלית צוק, “יום של גאווה” מאת רועי יולדוס-רייס, “האבאים של גל ונועה” מאת שוש פנקס ו”היער שלי” מאת שולי ברקאי.

בשבוע הגאווה הוא גם שבוע הספר אנחנו משיקים את הספריה הגאה לילדימות. תמצאו בה סיפורים מגיל 3 עד 8. ערכם של הסיפורים בהיכרות עם משפחות מגוונות ושוויון מגדרי.
לרגל השקת הספריה יתקיימו בה הקראת סיפורים על-ידי הסופרות שכתבו אותם. כדי ליצור שיח משמעותי בין הסופרות לבין הקהל, בחרנו ליצור קבוצות קטנות של עד 10 ילדים ו – 10 מבוגרים מלווים.

ראשון | 21/6 | 17:00/17:30 – “אני רק רוצה להיות אני” מפי עמית צוק.

“אני רק רוצה להיות אני” (לגיל 5-8) – מאת גלית צוק מקריאה עמית צוק (היתה נשואה לסופרת).
על הסופרת: גלית צוק בת הייתה נשואה לעמית, אישה טרנסג’נדרית שיצאה מהארון אחרי 20 שנות נישואין ולהן ארבעה ילדים. עמית צוק היא גיבורת הספר “אני רק רוצה להיות אני”. עמית, שנולדה באמצע שנות ה-70 לא ידעה להסביר את תחושותיה ואת הדיסוננס שהתרחש בין גופה ובין נפשה.
שלושת הסיפורים בספר “אני רק רוצה להיות אני” מבוססים על אירועים שקרו במציאות ומבטאים התמודדות עם דיסוננס בין נפש לגוף ואתגרים איתם התמודדה עמית כילדה טרנסג’נדרית שגדלה בגוף זכרי.

שני | 22/6 | 17:00/17:30 – “יום של גאווה” מפי רועי יולדוס-רייס.

רועי, בעל תואר שני בתקשורת ובמנהל עסקים, מקים ערוץ הגאווה באתר mako וסמנכ”ל השיווק של תמוז פונדקאות. בו זוגו של אור ואב גאה לאליה ולירי. הספר מביא את יום המצעד בתל-אביב:  “שוב מגיע היום הזה בשנה, הרחובות צוהלים, העיר מוכנה, השמים רוקדים והשמש צוחקת, הציפורים מזמרות והרוח שורקת. בכל פינה חוגגים אהבה -ברוכים הבאים למצעד הגאווה!” הספר מתחיל בתיאור שמח, כמעט אוטופי כשלפתע מופיעה מכשפת הבושה, המאיימת להרוס את החגיגה הגדולה. האם היא תצליח?

רביעי |  24/6 | 17:00/17:30 – “האבאים של גל ונועה” מפי שוש פנקס.

“האבאים של גל ונועה” (לגיל 3-7) – שוש פנקס, סבתא גאה לגל ונועה ואמו של איתי פנקס. לנועה ולגל יש שני אבות: איתי ויואב. נועה וגל נולדו לזוג הורים גברים, בתהליך שנקרא פונדקאות. בספר ייחודי זה, סיפור משותף למשפחות רבות, חד מיניות במדינת ישראל ובעולם כולו.

חמישי | 25/6 | 17:00/17:30 – נשמע את הסיפור: “היער שלי” מפי שולי ברקאי.

“היער שלי” (לגיל 3-7) – מאת שולי ברקאי. הספר מסופר מנקודת מבטו של ארנבון צעיר ששם לב שב”יער שלו” ישנם מגוון של סוגי משפחות, שתי אמהות, שני אבות, שלושה הורים ועוד, דבר שמעלה אצלו שאלות וקצת בלבול. הארנבון פונה להוריו, שזהותם לא ידועה, והם מסבירים לו בסובלנות ובמשל על היופי שנוצר דווקא מתוך השונות ואיך מתוכה נוצר שלם ונכון.

 

שעות הסיפור יתקיימו בצוציגן החדש במתחם בצלאל – טשרניחובסקי 8.

שימו לב: ההשתתפות כרוכה בהרשמה מראש, מספר המקומות מוגבל
אנחנו שומרים על הוראות משרד הבריאות 🙂 יש להגיע עם מסכות ולשמור מרחק של שני מטר.
נבקש מכל המשתתפים למדוד חום טרם הגעתם

 

לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן