ראשון | 16.2 | 20:00 | המרכז הגאה

דקות ספורות אחרי אירוע ירי.

בית החולים הופך לבמה שבמרכזה. חשופים לאור הזרקורים.

נערים ונערות פצועים הנאבקים על חייהם ועל מקומם במשפחה תחת עינו הבוחנת של הציבור.

סימנים חיוניים נוצרה בהשראת אירוע הירי שהתרחש ב 2009 בבר-נוער. במהלך רגעים ספורים שנראו כנצח לנוכחים הותיר הרוצח הרוגים ופצועים וברח. עד היום הוא לא נתפס. הקורבנות ומשפחותיהם, תוך שהם צריכים להתמודד עם המוות ופציעות, נאלצו לבצע יציאה מיידית ופומבית מהארון.

גלגל, גאווה ללא גיל, היא קבוצת תאטרון קהילתי. הרכב חבריה גוון מבחינת מגדר וגיל והוא כולל להטב”ים והורים לילדים להטב”ים. בנה של אחת חברות הקבוצה הוא נפגע הלם מאירוע הירי בבר נוער. יתר חברי הקבוצה לא נכחו בבר-נוער בזמן הירי, אך האירוע, וגילוי השנאה, דחייה ונטישה הם חלק בלתי נפרד מעולמם. עדיין. ב2019. גם במקום כמו תל אביב שנדמה לרבים בין היתר בהקשר זה, כסוג של בועה.

יצירתם של: רוני אלמוג, חיים טל, סיון כהן
כתיבה: רוני אלמוג
בימוי: חיים טל
דרמטורגיה: סיון כהן
תפאורה ותלבושות: רונית סנפיר
תאורה: גיא גלילי
מוסיקה: יונתן הרניק

שחקנים יוצרים:
תומר ברדוש, מירה גל, דורי אייל, מיכאל הירש, מירב לבני קייש, נילי חריש, תמר ברננקה, איזי ריימונד, סטיב קבטיאנסקי ומיוריאל תלמי.

סימנים חיוניים רצה במשך שנתיים וחצי ויצרה דיאלוג עם קהלים רבים בארץ. ההצגה גם הוזמנה לפסטיבלים בינלאומיים בספרד ובפלורידה. הקהל הבינלאומי של הפסטיבל בספרד וגם צוות השחקנים של ההצגה חוו איך רגשות ותחושות כמו אהבה, קרבה, שנאה וריחוק חוצים את מגבלות השפה והמקום וההצגה זכתה שם להצלחה רבה.

לאחר כמעט שלוש שנים שההצגה לא הועלתה, עקב אירועים מטרידים, הרגשנו המון פעמים כי מילים של אנשים ובעיקר נבחרי ציבור, נשלחות כקליעים מתוך אקדח במטרה להשתיק ולשלול. והחלטנו להעלות את ההצגה שוב למספר פעמים. הבנו שלהצגה הזאת יש כוח אדיר ליצר דיאלוג ולגרום לאנשים להעמיד בסימן שאלה את תפיסותיהם ודפוסי התנהגותם.

סימנים חיוניים היא האפוד החסין ושלטי המחאה שלנו. הצגה מטלטלת שאת סופה רק המציאות יכולה לכתוב. אנחנו מזמינים אתכם לקחת פעיל בעיצוב המציאות של כולנו ולבוא לצפות בהצגה.

לרכישת כרטיסים: