ימי חמישי פעם בשבועיים | 18:00-22:00

המסלול למנהיגות גאה מבית המרכז הגאה, עיריית תל אביב יפו והחזית הגאה
מסלול הכשרה ייחודי ומתקדם המיועד לאקטיביסטים מהקהילה הגאה ומקנה כלים להובלה ציבורית ופוליטית לצד מסלול מנטורינג אישי והתנסויות מעשיות בשטח בפיתוח פרויקטים ויוזמות תוך פיתוח תודעה גאה. מטרת המסלול היא להכשיר, לפתח ולרשת את שדרת המנהיגות הבאה וסוכנות השינוי של הקהילה הגאה בישראל. קבלה למסלול מותנית במעבר מיונים.

המסלול למנהיגות גאה הוא המסלול המוביל בנוף ההכשרה האקטיביסטית והפוליטית בקהילה הגאה בישראל ומלווה את משתתפיו בארבעה צירים מקבילים:

  • תהליך עיוני: מפגש עם מיטב המרצים ונשות המקצוע, סדנאות וסיורים
  • תהליך מעשי: הקמת פרויקטים ויוזמות בנוף הציבורי פוליטי בקהילה הגאה בישראל
  • תהליך קבוצתי: תהליך פיתוח קבוצתי בקבוצת שווים
  • תהליך מנטורינג: ליווי ופיתוח אישי על ידי מיטב א.נשי העשייה בזירה הציבורית

סיום תהליך ההכשרה ועמידה בתנאי הסף יקנו למשתתפי המסלול חברות במועדון הבוגרים.ות של המסלול

את מי אנחנו מחפשות?
פעילים ופעילות עם שייכות וזיקה לקהילת הלהט”ב בעלי רקע בעשייה גאה ו/או בעשייה ציבורית/ פוליטית מעוניינות לפתח ולהגדיל את מעגלי ההשפעה בעשייתם.

תהליך הקבלה למסלול:
1. מלוי טופס מיון ראשוני
2. מועמדים מתאימים יזומנו לראיון אישי עם צוות המסלול

משך ההכשרה: 15 מפגשים של שלוש שעות, בימי חמישי פעם בשבועיים
עלות ההכשרה: 1300 ש”ח (כולל הדרכה, מרצים, כיבוד וסיורים)
הנחיה: נועם אלקריב – החזית הגאה וענבר שניר – המרכז הגאה

לכל שאלה ועניין ניתן לפנות למנחה המסלול: נועם אלקריב – leadership@lgbtqcenter.org.il או במספר 0525451606

 

הכירו את משתתפות מחזור ב׳:

  • all

הילה קובץ

עיסוק: עובדת עם ילדים ונוער במצבי סיכון, ועם משפחותיהם, בתוך הקהילה.
מה זאת מנהיגות גאה? מנהיגות גאה בעיניי היא כזו שמקדמת חקיקה ומובילה את מאבקה של הקהילה על כל חלקיה לזכויות שוות ככלל האזרחים במדינה.
מה הייתי רוצה לשנות בעולם? עולם שבו דת וחברה לא מכתיבות לבני האדם את מי מותר להם לאהוב. עולם בו בני  אדם באשר הם לא יאלצו להיאבק על זכויותיהם כדי לחיות את חייהם בכבוד ושננהג בחמלה וסובלנות אחד כלפי האחר.

 

מתן שגב

עיסוק: גנאלוג, היסטוריון ואיש דיגיטל.
מה זאת מנהיגות גאה בעיניי? מנהיגות גאה היא עצם הבחירה לפעול למען הקהילה ולא רק במישור האישי שלנו. ראיית עולם שבוחרת בדרך של ערבות הדדית, של עשיה ציבורית עבור אלו מבינינו שלא יכולים.ות, מעוניינים.ות או פנויים.ות לעשות למען חתירה לעולם שוויוני יותר ועויין פחות. בקהילת הלהט״ב ישנן דמויות מרשימות ורבות כישורים מתחומים שונים ומגוונים, ואני מאמין שאם כמה שיותר מאיתנו יבחרו לצאת מהמשבצת האישית שלנו, ויתעלו את היכולות והמומחיות שלהם לטובת הכלל (וגם בסולידריות בין תתי הקהילות השונות שמרכיבות את הקהילה) נוכל להגיע יחד להישגים קולקטיביים שישפרו את החיים של כולנו.
מה הייתי רוצה לשנות בעולם? כהיסטוריון וחוקר גנאלוגיה, אני מאמין שקהילת הלהט״ב הישראלית צריכה לשפר את היכולת שלה לתעד ולשמר את ההיסטוריה שלה, כדי שכל נער ונערה בימינו יוכלו למצוא בקלות באינטרנט חומרים שלא זמינים כיום ומאריכים את הדרך שכל חת ואחד מאיתנו צריך לעבור עם עצמו עד להשלמה עצמית. לתחושתי יש צמא לעוד צורות של תרבות גאה, מעבר למסיבות, בארים ומצעדי גאווה (שאת כולם אני אוהב ומקווה שיחזרו בקרוב). בדומה לצורך החברתי, שהמרכז הגאה יוצר לו מענים רבים ומרשימים, אני חושב שכקהילה שיש בה מגוון עצום של אמנים, אנשי ונשות תרבות, חוקרות וחוקרים ונשות ואנשי עשייה חברתית וקהילתית – ניתן וצריך ליצור תרבות קהילתית מעשירה, מגוונת ומקרבת. ובמישור הפוליטי – הייתי רוצה לראות את קהילת הלהט״ב בישראל מפסיקה לחפש דרכים להשפיע מתוך מפלגות שמבטיחות לקדם את זכויותנו לפני בחירות, אך תמיד ידחקו הצידה את האינטרסים שלנו בעת רקימת הסכמים קואליציונים, כיוון שסקטורים אחרים בחברה מגיעים מאורגנים יותר ועצמאיים. לדעתי גם הקהילה הגאה צריכה לייצר לעצמה נציגות פוליטית עצמאית.

 

מעיין אלכס

עיסוק: סמנכ״לית ודוברת, עמותת״טרנסיות ישראל״
מה זאת מנהיגות גאה בעיניי? בעיניי מנהיגות גאה היא כזאת שחובקת ומקדמת את כלל שכבות הקהילה על כל נגזרותיה, מנהיגות אשר יודעת לזהות את נקודות החולשה הקריטיות ואותן לשים בקידמת הבמה ולחזק ללא פשרות. מנהיגות גאה היא הרצון והיכולת לרתום אנשי כוח ומפתח מתוך הקהילה כדי לקדם את אותן שכבות חלשות כדי שיהיו חלק בלתי נפרד מהשלם.
מה הייתי רוצה לשנות בעולם? כשאני חושבת על מה אני רוצה לשנות, אני מסתכלת על העולם הפרטי שלי, או יותר נכון הקהילתי שאני חלק בלתי נפרד ממנו. אני אעשה כל מאמץ להביא את קהילת הטרנסיות אל קידמת הבמה, שנהייה שוות בין שווים. בין אם בזכויות אזרח בסיסיות אל מול גופי ממשל, שוויון תעסוקתי, אקדמי וחברתי.

 

ליטל בר נוי

עיסוק: מעצבת חווית משתמש ומוצרים דיגיטליים בחברת מייקרוסופט וסטודנטית לתואר שני במחלקה למדיניות ותיאוריה של האמנויות באקדמיה בצלאל. עיצבה את ״המפה הגאה״ בשיתוף עם המרכז הגאה בתל אביב, ומשתתפת כמרצה בתכנית ״טרנספוז״ לקידום תעסוקתי של הקהילה הטרנסית.
מה זאת מנהיגות גאה בעיניי? להוביל מהלכים שמקדמים שינוי תודעתי. לייצר לא רק נראות אלא גם נוכחות גאה במרחבים שנתפסים הטרונורמטיבים ולשנות אותם מבפנים.
מה הייתי רוצה לשנות בעולם? רוצה לקדם קבלה והכלה מלאה של כל הזהויות על הקשת הקווירית, בתוך הקהילה ומחוצה לה. ברגע שנכיר, נלמד ונחגוג את השונות שלנו נוכל לחגוג גם את הדמיון.

 

בר נוימן

עיסוק: רכזת חינוך באיגי ועובדת בwolt
מה זאת מנהיגות גאה בעיניי? מנהיגות גאה בעיניי, היא לקחת אחריות חברתית על דיכויים בחברה הישראלית ככלל, ובקהילה הגאה בפרט. להיות דמויות חזקות, נחושות, ולהבין את צרכי הקהילה. לא להתבייש, לא להיות מנומסות, ולא לפחד. לא לוותר על איחוד מאבקים, לרוץ קדימה, להלחם באפלה, ולהאיר את העולם.
מה הייתי רוצה לשנות בעולם? הייתי רוצה לחיות בעולם מכיל, מקבל ושוויוני יותר. להטמיע בחברה את החשיבות ללקיחת אחריות אישית וחברתית, על מנת ליצור עולם ללא דיכוי, עולם יותר סובלני, סבלני וסולידרי.

 

רן לזרוני

עיסוק: מתכנת
מה זאת מנהיגות גאה בעיניי? מנהיגות ליברלית שמובילה בגאווה את שלל הזהויות בקהילה מתוך הבנה שאני שונה ממך אבל מצליחה לאחד אותנו למען מטרה משותפת של שוויון בתוך ומחוץ לקהילה ברמה החוקתית והן ברמה החברתית – ללא הבדל דת צבע מין ומגדר.
מה הייתי רוצה לשנות בעולם? עולם של חיה ותן לחיות. עולם של פתיחות וסובלנות כלפי האחר, גם אם הוא שונה – מאיתנו הוא שווה לנו.

 

פבי שליט

עיסוק: מנהל הלמידה של מחלקת מו״פ קהילות מקצועיות לומדות במכון מופ״ת.
מה זאת מנהיגות גאה בעיניי? מנהיגות גאה בעיניי זה אומר לקום ולשנות במידה ויש אי צדק בתוך הקהילה על כל גווניה, להפסיק להתבונן מהצד ולהגיד כמה יוכל להיות טוב או כמה רע – פשוט לעשות.
מה הייתי רוצה לשנות בעולם? מה שהייתי רוצה לשנות בעולם זו הראייה של הקהילה את עצמה כלפי פנים- להיות הוגניםות כלפיכל מרחב הזהויות הקהילתיות וסולידריות לכולםן.

 

גיל אורן

עיסוק: עובד בכלל ביטוח ומוביל התא הגאה בחברה, מנחה nlp ופעיל הקהילה בגבעתיים.
מה זאת מנהיגות גאה בעיניי? מנהיגות גאה לדעתי זו קבוצת אנשים הדוגלת בהעברת מסרים בדרך של דוגמא חיובית והצעת אלטרנטיבות למציאות הקיימת בחברה.
מה הייתי רוצה לשנות בעולם? מה הייתי רוצה לשנות בעולם: בראש ובראשונה שיוויון חוקתי לקהילה הגאה בכל הנושאים כמו: נישואין, אימוץ ופונדקאות ועוד. איסור על טיפולי המרה. ייצוג ונראות לגיטימי וחיובי של חברי קהילת הטרנס. במקום האישי נראות וקבלה בקהילה הגאה של גברים מעל גיל 40 וברמה המקומית הקמה של בית גאה בגבעתיים על שם ניר כץ ז״ל.

 

מתן רדנר

עיסוק: סטודנט
מה זאת מנהיגות גאה בעיניי? בעיניי מנהיגות גאה היא מנהיגות שמקדמת את חירות האזרח ורואה בו אבן יסוד של הדמוקרטיה.
מה הייתי רוצה לשנות בעולם? אני רוצה לשרת את הקדוש ברוך הוא ולקרב למציאות את חזונם של נביאי ישראל.

 

אור תום עדי

עיסוק: עובד בחינוך בלתי פורמלי ופעיל חברתי. אוהב ונושם את הפריפרייה בישראל.
מה זאת מנהיגות גאה בעיניי? מנהיגות גאה לדעתי זו מנהיגות מתוך חמלה. לראות את האדם על כלליותו, את השורשים שלו, את הדרך והקשיים שהוא עבר כדי להגיע לאן שהוא הגיע. בנוסף זה להבין שיכול להיות לקהילה הגאה תפקיד אמיתי בבניית חברה אחת צודקת ושיוויונית יותר מתוך ראייה של טוב משותף.
מה הייתי רוצה לשנות בעולם? שהמקומות שמהם אנחנו מגיעים לא יהוו מכשול, אלא יהוו מקור גאווה ועושר תרבותי. שצעירים וצעירות ידעו שיש חיים יפים טובים ובטוחים מחוץ לארון. שהרחוב הישראלי יהיה יותר מכיל ומקבל.

 

הכירו את בוגרי מחזור א’