הכירו את בוגרי מחזור א’:

  • all

מוחמד זועבי בר

עיסוק: חייל משוחרר. עובד בגלריה לאומנות, לפעמים עושה בייביסטינג (גם לבני אדם וגם לבעלי חיים) ופעיל חברתי.
מה זה מנהיגות גאה בעיניי? מנהיגות גאה בעיניי היא מנהיגות ייחודית במינה. היא מנהיגות שדורשת ערכים מוסריים ואוניברסליים חזקים המתבטאים ביכולת הפגין סולידריות עם כל חלש בחברה, גם אם הוא מגיע מרקע ערכי שונה ואף עוין לקהילה הגאה. מנהיגות גאה צריכה להיות כזו שפועלת ללא הרף על מנת להשיג את השוויון שמגיע לבני הקהילה הגאה, אך גם לא שוכחת לדאוג למוחלשים האחרים בחברה, שעוד לא זוכים לידיים רחבות שמקבלות אותן באהבה למיינסטרים הישראלי.
מה הייתי רוצה לשנות בעולם? אני מאמין שקהילה הגאה ישנה יכולת ייחודית להוות “אור למיעוטים”, בשל מעמדה החזק מאי פעם היום, ובשל הגיוון שבה. זה בעצם השינוי שהייתי רוצה לראות בעולם.

 

שירלי צ’ארלי קליינמן

עיסוק: אקטיביסט.ית טרנס*: מרצה, עיתונאי.ת, ופעיל.ה בנושא גיוון תעסוקתי להט”בי.
מה זה מנהיגות גאה בעיניי? מנהיגות גאה מבחינתי היא מנהיגות שמעצימה אינדיבידואלים.ות גאיםות, ומכך יוצרת עוד ועוד הזדמנויות לעשייה והנהגה. בנוסף, מנהיגות גאה מגשרת חינוכית על פערי הידע של הציבור הרחב, ואף פנים קהילתית, בנוגע לקהילה הגאה.
מה היית רוצה לשנות בעולם? להוסיף לו חמלה, כלפי עצמנו ולכפי חוץ.

בני נגני

עיסוק: גנן ילדים וילדות aka מגדל מוחות, סטודנט שנה ג’ לתואר בחינוך יצירתי לגיל הרך ואקטיביסט בקהילה הגאה.
מה זה מנהיגות  גאה בעיניי? מנהיגות גאה לדעתי, היא הנחישות והאומץ להוביל, לקדם ולפעול למען שוויון זכויות לקהילה הלה”טבית בראש מורם ובגאווה אינסופית, מתוך הבנה פנים קהילתית בנוגע לצרכי הקהילה הגאה. היו, ויש לנו מנהיגים ומנהיגות גאימות מעוררי השראה בקהילה הגאה ובמגוון תחומים ולדעתי, הכוח הגדול ביותר הוא בדיוק זה: לעורר השראה בציבור, ומוטיבציה לעשייה קהילתית משותפת.
מה הייתי משנה בעולם? יש לי חלום, בו העולם הופך לשוויוני, מכיל ומקבל יותר. זה מתחיל בחינוך וזה אפשרי אך תלוי בכל אחד ואחת מאיתנו. כגנן ילדים אני מלמד את הילדים/ות סובלנות, שוויון, כבוד הזולת וקבלת האחר. אני מאמין שכך ניתן להצמיח דור עצמאי, דעתני וליברלי שיידע להוביל מהפכות בבגרותו תוך הבעת סולידריות לכל אדם. זה אולי נשמע אוטופי, אבל זה רציונלי ואפשרי.

 

ג’וני אילתי

עיסוק: בריסטה ואקטיביסט.
מה זה מנהיגות גאה בעיניי? מנהיגות גאה בשבילי היא היכולת להפוך את המציאות ולנתב לעתיד טוב יותר לכלל האנושות ולא רק לקהילה הגאה.
מה הייתי רוצה לשנות בעולם? הייתי רוצה להפוך את העולם למקום נטול אגו ונטול דת. מקום בו כולם יפעלו מטוב ויקבלו טוב חזרה.

 

שירה קורמן

עיסוק: יעוץ עסקי ופיתוח פרסונה ציבורית.
מה זה לדעתי מנהיגות גאה? ׳בית הספר׳ לדמויות חזקות בקהילה שיוכלו לחולל שינוי חוקתי, תפיסתי וחברתי בישראל.
מה היית רוצה לשנות בעולם? את הדרך שבה אנשים מתקשרים אחד עם השניה.

 

גל פרידמן-האוזר

עיסוק: סטודנטית לעבודה סוציאלית.
מה זה מנהיגות גאה בעיניי? מנהיגות גאה, לדעתי, זו האפשרות לייצר רשת של תמיכה קהילתית שתכלול את נשות ואנשי הקהילה הגאה מכלל סוגיהם: בכל הנטיות, המגדרים, המוצאים והתרבויות השונות, ותעזור בקידום מאבק למען סיפוק צרכיהם הבסיסיים של כלל הקהילה הגאה ויצירת עולם טוב יותר לחברותיה.
מה הייתי רוצה לשנות בעולם? הייתי רוצה לייצר עולם שבו אנשים ירגישו בנוח לאהוב את מה או מי שהם אוהבים ולהביע את עצמם ללא פחד משיפוטיות חברתית. עולם זה יהיה מושתת על בסיס שוויון לכלל ובו נטיות ומגדרים שסוטים מגדר הנורמה המקובלת יראו כדבר מובן מאליו עד כי ייעלמו כליל ולא יהיה בהם עוד צורך.

 

יונתן חדד

עיסוק: מורה לאנגלית.
מה זה מנהיגות גאה בעיניי? מנהיגות גאה היא מנהיגות ממוקדת מטרה מצד אחד ומצד שני לא מתפשרת על איחוד מאבקים. מנהיגות גאה נעשית מתוך סקרנות ודמיון לגבי הדרכים שבה החברה האנושית תמיד יכולה להשתפר.
מה הייתי משנה בעולם? הייתי רוצה שהעולם ינוהל באופן דמוקרטי באמת, ולא על ידי חברות ענק וכמה מדינות עשירות. שלכל אדם בעולם יהיה קול משמעותי כדי שכולנו נחליט ביחד על העתיד שלנו.

 

דון קרליק

עיסוק: כתב צבאי.
מה זה לדעתי מנהיגות גאה? מנהיגות גאה בעיניי זו לקיחת אחריות והתקוממות כנגד שלל הדיכויים החברתיים אשר מתרחשים בסדר היום הציבורי.
מה היית רוצה לשנות בעולם? הייתי רוצה להעלות מודעות כי כולנו חיים תחת אותה “מערכת מדכאת” ולהפנים כמה לאדם הקטן יש יד במערכת הזו.

 

אדם יוסף

עיסוק: אדריכל.
מה זה לדעתי מנהיגות גאה? עדיין מנסה להבין.
מה היית רוצה לשנות בעולם? הייתי רוצה לחיות בעולם שלתושביו יש שוויון הדמנויות מלא. זה המפתח לחברה צודקת.

 

בתי עוזרי

עיסוק: מנהלת משרד ומשאבי אנוש בקורטיגו.
מה היא מנהיגות גאה בעיניי? מנהיגות שצומחת מתוך הזדהות ונקייה מאפליות.
מה הייתי רוצה לשנות בעולם? את חוסר הסבלנות והסובלנות שלנו על בנות ובני אדם ששונים מאיתנו מכל בחינה שהיא.

 

עדי אסולין

עיסוק: מורה לברידג’ ועובדת סוציאלית.
מהי מנהיגות גאה בעיניי? הובלה ליצירת רשת אנושית, הכוללת א.נשים מכל רחבי הארץ, במטרה לקדם פעולה משותפת למיצוי זכויות הלהטב”קים בפרט וזכויות חברתיות בכלל.
מה הייתי רוצה לשנות בעולם? הייתי מתמקדת בשני נושאים מרכזיים: הראשון הוא פיתוח יזמות ויצירתיות באוכלוסייה, החל מגיל צעיר; זאת, במטרה לפתח את מודעות הפרט באשר לפוטנציאל הגלום בו, ולהשריש בו את החשיבות של נטילת אחריות אישית וסביבתית ללא תלות בנסיבות חיצוניות, למטרות חברתיות מגוונות. השני הוא לפעול ליצירת אינטרקציות בין קבוצות שונות בחברה, כך שיהיה ניתן לקדם תרבות שיח מגוונת, קבלת השונה ולהוביל להפרכת דעות קדומות בחברה.