פעמיים בחודש בזמנים משתנים

מה זה א-מיניות?
א-מיני הוא אדם שלא חווה משיכה מינית.

אז אתם מתנזרים.
לא! בשונה מהתנזרות, א-מיניות איננה בחירה שלא לקיים יחסי מין, אלא חוסר משיכה מינית לאנשים אחרים.

יש לכם אפס משיכה מינית?
לא בדיוק. מיניות היא סקאלה – יש אנשים מאוד מיניים בעולם, וכאלה פחות מיניים. א-מיניות היא החלק הנמוך של הסקאלה. א-מיניים מסוימים מעידים על אפס משיכה מינית, בעוד אחרים מעידים על משיכה מינית מועטה. יש גם שמזדהים כא-פורים– אנשים שנמצאים בטווח האפור שבין א-מיניות למיניות.

אבל מה עם לאונן?
רוב הא-מיניים יכולים לחוש עוררות מינית וחלקם מאוננים. א-מיניים רבים מעידים על כך שהחשק המיני שלהם לא מקושר עם אנשים אחרים – זו פעולה פיזיולוגית שקורית לגוף שלנו. לאחרים דווקא יכולות להיות פנטזיות מיניות, אבל חוסר רצון במימושן במציאות (כפי שקורה גם להרבה אנשים שכן חווים משיכה מינית! אנחנו לא רוצים לממש את כל הפנטזיות שלנו במציאות).

ומה עם סקס? אף פעם לא?
א-מיניים רבים מעדיפים שלא לקיים יחסי מין כלל. אחרים מוצאים עניין והנאה ביחסי מין לעיתים, אף על פי שהם אינם חשים משיכה מינית (באופן דומה לאדם שכן חווה משיכה מינית, היכול בסיטואציות מסוימות ליהנות מיחסי מין עם מישהו שהוא לא ספציפית נמשך אליו מינית).

האם א-מיניים יכולים להתאהב?
כן. משיכה מינית ומשיכה רומנטית הם דברים שונים, וא-מיניים רבים מתאהבים ומעוניינים במערכות יחסים רומנטיות. אחרים מוצאים אהבה במסגרת מערכות יחסים משמעותיות עם חברים, עם קהילה של אנשים או עם עצמם. גם אנשים מיניים יוצרים אינטימיות בדרכים שונות ומגוונות שאינן מיניות, וכל הצורות הללו עדיין פתוחות בפני א-מיניים.

למה לדבר על זה? למי אכפת אם אתם לא עושים סקס?
אנחנו גדלים בחברה שבה מצופה מאיתנו להימשך מינית לאחרים, לרצות לקיים יחסי מין וליהנות מהם. בגלל הציפיות האלה, א-מיניים רבים גדלים בתחושה שהם לא מתפקדים כראוי, שמשהו בהם דפוק ושהם צריכים להשתנות על מנת שיוכלו להיות מאושרים. ככל שנשבור את המיתוס הזה – שכל אדם מוכרח ליהנות מסקס בחייו על מנת להיות מאושר – נוכל לבנות סביבה בטוחה יותר לאלה שלא מעוניינים במין.

מתלבטות? שואלים? רוצה לדעת עוד? בואו לקבוצה הא-מינית שלנו!

הקבוצה פתוחה ללא תשלום, כיבוד קל יתקבל בברכה.
מי שחושש/ת להכנס למרכז הגאה בפעם הראשונה, אל דאגה – צלצלו אלינו, נפגש בכניסה לגן ונכנס ביחד.

להרשמה: