פרוייקט מעבר לקשת – חיבור בין צעיריםות ומבוגריםות להט”בים

מבוגרי/ות הקהילה הן אחת השכבות החלשות בקהילה הגאה. מלבד המאפיינים המתבקשים של הגיל השלישי שלא פוסחים על וותיקי/ות הקהילה, נראה כי במקרים רבים סובלים/ות וותיקי/ות הקהילה מבדידות ומניתוק משפחתי דבר שמקשה על ההתנהלות בשגרה ואחת כמה וכמה על ההתמודדות ברגעי משבר נפשיים או בריאותיים. לצד הבדידות סובלים/ות מבוגרי/ות הקהילה מניכור במוסדות הטרוסקסואלים לגיל השלישי וכן מניכור בתוך הקהילה הגאה. לצד המציאות זו מבוגרים אלה הם דור המייסדים/ות של הקהילה הגאה בישראל, נהנים/ות ממפגשים שבועיים במרכז הגאה, בעלי/ות שמחת חיים, חוש הומור ורצון עז לקחת חלק בחיים חברתיים עשירים.

פרויקט “מעבר לקשת” יעניק ליווי חברתי שוטף למבוגרי ומבוגרות הקהילה הגאה, תוך היכרות עם עולמם הייחודי של חברי/ות הדור השלישי בקהילה.
ליווי שוטף של אדם מבוגר ע”י מתנדב/ת – המתנדב/ת י/תפגש אחת לשבוע עם האדם המבוגר/ת למפגש חברתי בין שעתיים-שלוש וי/תסייע על-פי רצונו במטלות בית מורכבות ונקודתיות ומשימות איתם מתקשה האדם המבוגר להתמודד בשגרה.

פרופיל מתנדב/ת

  • בבסיס הדברים המתנדב/ת הוא אדם צעיר ללא הכשרה מקצועית שמטרתו העיקרית היא לתת סיוע חברתי למבוגרים/ות שלוקחים חלק בפרויקט. בתוך כך, המתנדב/ת אינו/ה מוכשר/ת להעניק סיוע רפואי או נפשי ומטרתו העיקרית היא להיות הגורם הראשון שבא במגע עם בקשתו של האדם המבוגר/ת ובמידת הנדרש להעביר אותו לגורמים מוסמכים (לרבות מיון, גורמים פסיכו-סוציאלים קהילתיים, רופאים, רכזי/ות הפרויקט וכדומה).
  • גיל המתנדבים: 23+
  • שאיפה שהמתנדב/ת יהיה חלק מקהילת הלהט”ב.
  • המתנדבים/ות יעברו סינון ראשוני בראיון אישי שיערך ע”י מלווי קבוצת קשת הזהב ונציגי המרכז. כמו כן, ידרשו לעבור הכשרה קצרה שתהווה גם היא שלב מסנן.
  • המתנדבים/ות ידרשו להביא את כלל האישורים הנדרשים ע”פ חוק על מנת לעבוד עם אנשים ונשים בגיל השלישי.

 

לפרטים נוספים:

נעה – Noa@lgbtqcenter.org.il
03-5252896